FREEDIVING V ŘECKU NA KATAMARÁNU

Máte rádi moře, ale bojíte se, že se vám z houpání na lodi bude dělat blbě?
Tak to je v pohodě, protože katamaran se houpe minimálně, zvlášt ten, na kterém pojedeme my.
Loni jsme si to byli vyzkoušet a je to prostě fenomenální zážitek! Nejen, že se moc nehoupe, ale navíc je obrovskej, takže i kdybyste si s někým nesedli, tak se prostě nemusíte potkat.
Navíc je tenhle katamaran celej v elektrice, opravdu!
Všechno je na čudlík a pokud jste někdy byli na jachtě, tak asi víte, jak náročné může být vypumpovat záchod. Tady zmáčknete tlačítko a problém vyřešen.
Kuchyň je pravděpodobně větší než ta, co máte doma, teda alespoň to prohlásily holky, co s námi loni jely. Teda překvapení z toho byli všichni a je to super komfortní, protože se v ní dá navařit během chvíle pro celou posádku.
Ovšem asi nejlepší zážitek je stát na týhle lodi za kormidlem! Ať už je pod plachtami, nebo na motorech, její rychlost a ovladatelnost je fantastická. A to je něco, co si budete moci zkusit. Ucítíte sami jaké to je, když se její elektrické motory okamžitě roztočí a loď vyrazí kupředu jako splašená.

A jak to vypadá na samotném katamaránu? Uvnitř najdete pohodlnou prostornou kuchyň s obývákem. Dále 4 prostorné kajuty, kdy každá má svoji vlastní koupelnu s toaletou, velká dvoulůžka, a navíc přední kajuty mají ještě jedno nebo dvě jednolůžka, takže pokud budete chtít vzít sebou celou rodinu, můžete se ubytovat dohromady. To je luxus, který na běžné lodi jen tak nepotkáte. Technologické parametry najdete na Katamaran ŽABA 2. Na lodi nás bude celkem deset, z toho osm klientů, jeden kapitán a jeden instruktor. Pobýt týden na katamaránu ŽABA 2, je prostě naprosto vynikající zážitek a společně s maximálním komfortem vám umožní užít si krásnou dovolenou.

A když si k tomu přidáte freediving a šnorchlování v teplém a čistém moři okolo řeckých ostrovů, tak se ten zážitek ještě znásobí!
Pokud freediving neovládáte, tak pak není nic lehčího, než se ho s námi na katamaranu naučit. Zabere to jen pár dní a po zbytek času si už jen užíváte krásy přírody jak nad vodou tak pod ní.

Navíc je velká šance, že uvidíme, nebo dokonnce potkáme delfíny, zatím se nám to docela vede. Takže si s nimi tentokrát možná i zaplaveme!

Letos navíc vyjíždíme z ostrov Korfu, kousek od jeho mezinárodního letiště. 
Nalodění začíná 11. 9. v 16:00 a odjezd je plánován nejdéle na 19:00, samozřejmě odjedeme co nejdříve to bude možné.
Cesta nás zavede okolo Korfu a případně ještě na ostrovy jižním směrem.
Návrat bude buď v pátek večer, nebo v brzkých ranních hodinách v sobotu ráno a to tak, aby se loď stihla uklidit a připravit na další plavbu.

Do Řecka se teď dá nejlépe dostat letecky, nebo autem (cca 20 hodin).
Cena letenek se momentálně pohybuje od 2000 Kč, pokud poletíte z Prahy (let s 1 přestupem), případně okolo 1100 Kč z Vídně (přímý let).
Za nás doporučujeme letět přímým letem z Vídně v sobotu.
Doporučené lety jsou:
Vídeň – Wizzair – Corfu 11.-18.9.
Praha – Korfu 11.-18.9.   přes Skyscanner

Co se stravování týče, tak běžná praxe na lodích je, že se posádka složí na nákup a pak se průbežně vaří na lodi, případně pokud někde kotvíme tak se zajde na jídlo do restaurace. Nákup se provádí hned první den a pak podle toho jak je potřeba (běžné je že se po 2-3 dnech někde zastaví). Na lodi se bud určí služby v kuchyni, nebo vaří dobrovolníci. Kapitán se stravuje s posádkou. 

A samozřejmně musíme probrat i coronavirus. Aktuální informace jsou, že Řecko je oficiálně otevřené a vstup do země je možný bez karantény. Ovšem od pondělí bude prozatím zařazeno do červené zóny. Při vstupu je stále vyžadováno buď očkování, nebo antigení/PCR test. K tomu je třeba nejméně 24 hodin před vstupem vyplnit vstupní formulář (vpravo si ho můžete přepnout do češtiny).

  • pronájem katamaránu
  • služby kapitána 
  • služby instruktora freedivingu (kurz/trénink/výlety a bezpečnost)
  • vybavení na freediving (bójky, lana, plates a závaží)
  • cestovní výdaje a pojištění
  • strava a pití (obvykle pár tisíc)
  • mezinárodní licence v případě, že budete dělat kurz (1000 Kč)
  • maríny, energie (běžně 20 euro, nebo více, záleží na situaci)
  • vybavení na freediving, maska, šnorchl, ploutve, neoprén, opasek a závaží.

Pokud nemáte vlastní vybavení, napište nám, rádi vám to zařídíme.

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Jak se tam dostat?

Nejlépe letecky, případně to lze i po silnici (cca 20 hodin jízdy).
Letenky se dají pořídit z Prahy, nebo z Vídně nejvýhodněji vycházejí společnosti Wizzair z Vídně. Pokud potřebujete poradit, ozvěte se nám, dáme vás dohromady, ať letíte ve skupině.

Co si mám vzít s sebou?

Klasické věci jako na týdenní dovolenou u moře a to vše nejlépe zabaleně v nějakém báglu. Kufry se na palubě trochu hůře ukládají, takže se jich pokud možno vyvarujte.
A jestli máte zájem se něco naučit, případně si zatrénovat, pak se určitě hodí i neopren (3mm optimálně), maska, šnorchl, opasek se závažím. Bójka, lano a věškeré další vybavení bude na místě. V Řecku je povolen spearfishing, takže pokud chcete tak si můžete přivézt i harpunu.

Jak velký je katamarán?

Je obrovský. více informací naleznete přímo na stránkách na FB Logbook ZABA nebo na webu http://www.zabalogbook.com  

Může se mnou jet někdo další?

Samozřejmě může a budeme rádi. Vemte si sebou rodinu, kamarády a společně si přijeďte užít plavbu, moře a sluníčko!

Je možné koupit výlet někomu jako dárek?

Ano, je. Všechny naše výlety i kurzy lze koupit jako dárek. Po domluvě vystavíme voucher, který si buď vytisknete sami, nebo Vám jej zašleme poštou.

Pro začátečníky a pokročilé

l

Termín akce:
11.-18. 9. 2021

Cena:s freedivingem
17 499 Kč
bez freedivingu
14 999 Kč
(záloha 6 000 Kč)

Kapacita: 8 míst
Volné: 2 místa

Místo: Vyplouváme z Korfu, což je na západě Řecka. Plavba bude okolo a případně na ostrovy jižním směrem a zase zpět.

Doprava: Praha/Vídeň – Korfu mezinárodní letiště. Případně se dá jet autem. 

VZPOMÍNKY NA MINULou PLAVBu 2020

CHCI SE PŘIDAT

Napiš nebo zavolej, rádi ti s tím pomůžeme.

S KÝM SPOLUPRACUJEME

ŽABA
LOGBOOK
Cruising catamaran