SPEARFISHING – KORFU – KATAMARÁN OD 9. 9. 2023

Jedeme objevovat svět pod vodou na západní stranu Řecka. Čekají nás nová místa kolem Korfu, kde věříme, že uvidíme spoustu ryb. Navíc jedeme na úžasném 48palcovém katamaránu, který byl postaven pro plavbu přes Atlantský oceán.

l

Termín akce: 9. – 16. 9. 2023
Nalodění: sobota v 16:00, případně po dohodě

Cena: nově jen 15000 Kč, původní cena byla 19 500 Kč za osobu
Lze ji uhradit na účet 2902028730/2010, nebo na QR kod.
Do poznámky napište své jméno a datum narození, kvůli identifikaci.
Na základě toho vám vystavíme a pošleme fakturu. Lze platit i přes benefity.

Místo: nalodění bude v CORFU, v zálivu pod starou pevností. Přesné místo vám pošleme až přiletíte.

Západ Řecka je velmi krásná část této balkánské země, a to jak z pobřeží, tak z moře. Z Korfu máme osobní zkušenost, a proto jsme se rozhodli zorganizovat tuto plavbu.
Plavba se uskuteční na katamaránu jménem Žaba 2, který je vybaven pro plavby na oceánu, a tudíž disponuje nadstandardní výbavou. Měří 14,6 metru na délku (48 stop) a 7,5 metru na šířku, což znamená dostatek prostoru pro všechny.

Jak to vypadá uvnitř? V horní části najdete pohodlnou a prostornou kuchyni spolu s obývacím prostorem. O něco níže se nachází 4 prostorné kajuty, každá s vlastní koupelnou a elektricky ovládaným záchodem. Luxus, na který na běžné lodi nenarazíte. Postele jsou velké, takže se nebudete mačkat, a kolem je dostatek úložných prostorů.
Kuchyň je prostorná, což umožňuje pohodlné vaření pro celou posádku. Je vybavena indukčním sporákem, troubou, mikrovlnnou troubou a kávovarem. Navíc disponuje uhlíkovým filtrem na vodu a odsolovačkou. A pokud si budete přát, můžete dokonce prát prádlo, jelikož na palubě je pračka. 😊

Jeden z nejlepších zážitků je stát za kormidlem! Ať už plujeme pod plachtami nebo s motory, její rychlost a ovladatelnost jsou fantastické. A to je něco, co si budete moci sami vyzkoušet. Ucítíte sami, jaké to je, když oba motory zaberou a katamarán vyrazí kupředu jako splašený. Celý katamarán je totiž elektrický, včetně motorů!

Nalodění bude na Korfu začínat v 16:00 a odjezd je plánován nejdéle do 19:00. Samozřejmě odplujeme co nejdříve, jak to bude možné. Pokud máte jiný přílet nebo odletový čas, dejte nám prosím včas vědět, abychom se mohli přizpůsobit. Z letiště na Korfu je to do zátoky cca 2 minuty taxíkem nebo 15 minut pěšky.

Cesta je plánována z Korfu na severní ostrovy, až na západní stranu, a zpátky. V případě nepříznivého počasí bychom jeli směrem na jih a trasu bychom upravili. Celá trasa je koncipována trochu objevitelsky, neboť chceme prozkoumat nejen svět nad hladinou, ale i pod ní. Navíc jedou s námi zkušení spearfisheři a věříme, že nám obohatí jídelníček o lokální ryby. V Saronském zálivu nám tito borci nosili ryby každý den.

Doprava Do Řecka se nyní nejlépe dostanete letecky, letenky jsou k dispozici již od cca 6000Kč. Doporučujeme letět přímým letem z Prahy nebo případně z Vídně, což obvykle vychází lépe.

Stravování, standardně se složíme na nákup a průběžně vaříme na lodi. Případně, pokud kotvíme někde poblíž restaurací, tak si občas zajdeme na jídlo do restaurace. Nákup potravin provedeme hned první den a pak podle toho, jak je potřeba (běžně každých 2-3 dny). Na lodi se určí služby v kuchyni nebo vaří dobrovolníci. Kapitán se stravuje s posádkou.

Co je v ceně?

 • Pobyt na katamaránu Zaba 2
 • Služby česky mluvícího kapitána
 • Služby českého záložního kapitána
 • Možnost si vyzkoušet řídit katamarán
 • Závaží na opasek (celkově je na lodi 20 kg)
 • Prohlídky lokalit
 • půjčení harpuny

Co v ceně není?

 • Cestovní výdaje (letenky a transfer na ostrov), pojištění
 • Strava a pití (obvykle pár tisíc)
 • Maríny, energie, nafta, úklid (obvykle okolo 50 euro/osoba, může být více, záleží na situaci)
 • Vybavení na potápění (maska, šnorchl, ploutve, neopren atd.)

Dotazy a přihlášení zasílejte na email akce@svetpodvodou.cz nebo přes nebo přes formulář dole. Dotazy vám rádi odpovíme na +420 608 191 998.

Ohlasy našich klientů, jak byli spokojeni se dočtete na našem Facebooku 🙂

Co si mám vzít s sebou?

Klasické věci jako na týdenní dovolenou u moře a to vše nejlépe zabaleně v nějakém báglu. Kufry se na palubě nedají uložit, takže se jich pokud možno vyvarujte.
V Řecku je povolen spearfishing, takže klidně vezměte i harpunu.
Na palubě bude k dispozici závaží na opasek, 20kg na 8 osob.

Specifikace katamaránu?

Může se mnou jet někdo další?

Samozřejmě může a budeme rádi. Vemte si sebou rodinu, kamarády a společně si přijeďte užít plavbu, moře a sluníčko!

Je možné koupit výlet někomu jako dárek?

Ano, je. Všechny naše výlety i kurzy lze koupit jako dárek. Po domluvě vystavíme voucher, který si buď vytisknete sami, nebo Vám jej zašleme poštou.

Katamarán ZABA 2 – 48

CREW LIST – PŘIHLÁŠKA

Tyto údaje jsou povinné a vyžadují je úřady.

Sperfishing - katamarán - Korfu od 9.9.2023

Potřebujete něco půjčit?

Vybavení - zde zaškrtněte co potřebujete půjčit

Zásady zpracování osobních údajů (kliknutím na GDPR se vám zobrazí)