FREEDIVING V ŘECKU NA KATAMARÁNU 23.7. 2022

Máte rádi moře, ale bojíte se, že se vám z houpání na lodi bude dělat špatně?
Tak to je v pohodě, protože katamarán se houpe jen minimálně, a zvláště ten, na kterém pojedeme my.
Už to jezdíme pár let a pokaždé to je prostě fenomenální zážitek! Nejen, že se moc nehoupe, ale navíc je obrovský. Takže i kdyby jste si s někým nesedli, tak se prostě nemusíte potkat.
Pojedeme na katamaránu LAGOON 400s2 Cata Loca a to je opravdu luxusní loď, kde každá kajuta má vlastní koupelnu! To se Vám na běžné lodi nestane. Obvykle se celá posádka dělí o 2 koupelny.

Kuchyň je prostorná a díky tomu se v ní dá komfortně navařit během chvíle pro celou posádku.
Ovšem asi nejlepší zážitek je stát na této lodi za kormidlem! Ať už je pod plachtami, nebo na motorech, její rychlost a ovladatelnost je fantastická. A to je něco, co si budete moci vyzkoušet. Ucítíte sami jaké to je, když oba motory zaberou a katamarán vyrazí kupředu jako splašený.
A jak to vypadá na samotném katamaránu?
Uvnitř najdete pohodlnou prostornou kuchyň s obývákem. Dále 4 prostorné kajuty, kdy každá má svoji vlastní koupelnu s toaletou, velká dvoulůžka na zádi a rozdělitelné dvoulůžka na přídi, pokud se k sobě nechcete tulit s kamarádem :). To je luxus, který na běžné lodi jen tak nepotkáte.
Katamarán ma maximální kapacitu 12 osob, nás bude celkem deset, z toho osm klientů, jeden kapitán a jeden instruktor. Jde nám o kvalitu a chceme abyste si odvezli naprosto vynikající zážitek a společně s maximálním komfortem si užili krásnou dovolenou.

A když si k tomu přidáte freediving a šnorchlování v teplém a čistém moři okolo řeckých ostrovů, tak se ten zážitek ještě znásobí!
Pokud freediving neovládáte, tak pak není nic lehčího, než se ho s námi na katamaránu naučit. Zabere to jen pár dní a po zbytek času si už jen užíváte krásy přírody jak nad vodou tak pod ní.
Je i velká šance, že uvidíme, nebo dokonnce potkáme delfíny. Zatím se nám to docela vede. Takže si s nimi tentokrát možná i zaplaveme!
Navíc máme i novou lokalitu z které vyjíždíme a tou je ostrov Salamina, což je hned vedle Atén, takže jen kousek od jeho mezinárodního letiště (cca 40min.),
Nalodění začíná v 16:00 a odjezd je plánován nejdéle na 19:00. Samozřejmě odjedeme co nejdříve to bude možné. Pokud máte přílet/příjezd v nějaký jiný čas, dejte nám prosím včas vědět, ať se můžeme přizpůsobit.
Cesta nás zavede okolo ostrova Aegina, a pak dále na ostrovy jižním směrem (Poros, Hydra, Spetses).
Návrat bude buď v pátek večer, nebo v ranních hodinách v sobotu ráno a to tak, aby se loď stihla uklidit a připravit na další plavbu.
Do Řecka se teď dá nejlépe dostat letecky, nebo autem (cca 20 hodin).
Za nás doporučujeme letět přímým letem ať už z Prahy, nebo Vídně (levnější let).
Ovšem pokud máte možnost leťte už v pátek, ubytujte se v Aténách, nebo rovnou na Salaminu a začněte dovolenou v pohodovém módu, nejlépe procházkou a večeří v dané lokalitě.
Letenky se dají nejlépe vyhledat na skyscanneru.
Skyscanner Vídeň – Atény 23-30.7. 2022
Skyscanner Praha – Atény 23.-30.7. 2022

Co se stravování týče, tak běžná praxe na lodích je, že se posádka složí na nákup a pak se průběžně vaří na lodi, případně pokud někde kotvíme tak se zajde na jídlo do restaurace.
Nákup se provádí hned první den a pak podle toho jak je potřeba (běžné je že se po 2-3 dnech někde zastaví). Na lodi se buď určí služby v kuchyni, nebo vaří dobrovolníci. Kapitán se stravuje s posádkou.
A samozřejmně musíme probrat i coronavirus. Aktuální informace převzaté z webu https://www.mzv.cz/athens/cz/viza_a_konzularni_informace/aktuality/upozorneni_jak_cestovat_z_recka_do_ceske.html
Řecko je zatím oficiálně otevřené a to za běžných podmínek, detaily si prosím nastudujte v odkazu.
Pamatujte hlavně na to, že do Řecka je třeba nejméně 24 hodin před vstupem vyplnit vstupní formulář (vpravo si ho můžete přepnout do češtiny).
Pokud potřebujete cestovní (nebo i životní) pojištění tak nově spolupracujeme s agenturou DS-Finance. Obraťte se na ně vytvoří vám pojistku na míru a to nejen na cestování (a potápění). 
Kontakt   Jan Turek +420 724 967 833, jan.turek@ds-finance.cz
Dotazy a přihlášení na email info@svetpodvodou.cz, nebo přes formulář dole.

 • pobyt na katamaránu Lagoon 400s Cata Loca
 • služby česky mluvícího kapitána 
 • služby českého instruktora freedivingu (kurz/trénink)
 • natáčení akcí a ponorů s následným rozborem (videocoaching)
 • možnost si vyzkoušet řídit katamaran
 • provádění po lokalitách
 • vybavení na freediving (bójky, lana, plates a závaží)
 • cestovní výdaje (letenky a transfér na ostrov), pojištění
 • strava a pití (obvykle pár tisíc)
 • maríny, energie, nafta, úklid (obvykle okolo 50 euro, může být více, záleží na situaci)
 • vybavení na freediving
 • certifikace a studijní materiály (cena 1000,-)

Pokud nemáte vlastní vybavení, napište nám, rádi vám to zařídíme.

Ohlasy našich klientů, jak byli spokojeni se dočtete na našem Facebooku 🙂

Jak se tam dostat?

Nejlépe letecky, případně to lze i po silnici (cca 20 hodin jízdy).
Letenky se dají pořídit z Prahy, nebo z Vídně nejrychlejší jsou od společnosti AEGEAN. Pokud potřebujete poradit, ozvěte se nám, dáme vás dohromady, ať letíte ve skupině.

Co si mám vzít s sebou?

Klasické věci jako na týdenní dovolenou u moře a to vše nejlépe zabaleně v nějakém báglu. Kufry se na palubě nedají uložit, takže se jich pokud možno vyvarujte.
A jestli máte zájem se něco naučit, případně si zatrénovat, pak se určitě hodí i neopren (3mm optimálně), maska, šnorchl, opasek se závažím. 
Bójka, lano a věškeré další vybavení bude na místě.
V Řecku je povolen spearfishing, takže pokud chcete tak si můžete přivézt i harpunu.
Na palubě bude k dispozici závaží na opasek, 1kg za 5Kč/osoba/den. Napište nám kolik kil potřebujete a my vám je rádi zarezervujeme.

Jak velký je katamarán a jaké má vybavení?

Rozměry a objemy.
Celková délka – 11,97m
Šířka – 7,25m
Kabiny – 4 dvoulůžkové a 2 jednolůžkové (kapitán a instruktor)
Ponor – 1,21m
Engine 2×45 Hp, full batten main sail, roller genoa, electric windlass, 2 x GPS – Plotter, Autopilot, Cd / MP3 player tuner player i-pod with outside speakers, TV 32’, inverter 3000W, out-put 220V,  for charging  laptop & mobile, microwave oven, coffee maker espresso, electrical WC pumps ,  generator, A/C ,  bimini, deck shower, solar panels, holding tanks, inox gangway,

Může se mnou jet někdo další?

Samozřejmě může a budeme rádi. Vemte si sebou rodinu, kamarády a společně si přijeďte užít plavbu, moře a sluníčko!

Je možné koupit výlet někomu jako dárek?

Ano, je. Všechny naše výlety i kurzy lze koupit jako dárek. Po domluvě vystavíme voucher, který si buď vytisknete sami, nebo Vám jej zašleme poštou.

Pro začátečníky a pokročilé

l

Termín akce:
23.-30.7. 2022

Cena:
s freedivingem  21 300 Kč,
bez freedivingu (doprovod) 18 000 Kč,
Uhradit to lze i na splátky.

Kapacita: 8 míst
Volné: 0 místo

Místo: Vyplouváme z ostrova Salamin, což hned vedle Atén, takže kousek od letiště. Místo nalodění je molo Pelagos yacht Brokers & Charterers.

Doprava: Praha/Vídeň – Atény mezinárodní letiště. Aletrnativa je jízda autem. 

Katamarán LAGOON 400s2 Cata Loca

CHCI SE PŘIDAT

Napiš nebo zavolej, rádi ti s tím pomůžeme.

S KÝM SPOLUPRACUJEME

ŽABA
LOGBOOK
Cruising catamaran