Freediving Dahab – Egypt 24.4.-1.5 2021

Doprava: Letecky z Prahy do Sharm el Sheik, nejlépe s Pegasus, přes Instanbul
Místo: Dahab v Egyptě na Sinajském poloostrově.
Datum: 24. 4.-1.5. 2021.
Odlet z Prahy je vždy v odpoledních hodinách den před začátkem kurzu a přílet do Sharmu je kolem druhé hodiny ráno.

Cena: Dohodou, záleží s jakým záměrem přijedete (kurz, trénink, nebo jen tak), více viz níže. Nabízíme vám možnost si přijet zatrénovat, udělat si kurz, nebo prostě jen tak odjet z ČR…

Týdenní trénink (5 dní) vyjde na 3999 Kč.
Základní kurz Freediver Level 1 za příplatek 1000 Kč (certifikace). 
Je možné si udělat i vyšší level 2, nebo 3, cena je pak dohodou.
Služby základny Lighthouse máme za super cenu 30 Kč/den.
Půjčovné – viz níže.
Ubytování vychází na 2000-3000 Kč/ týden, záleží na počtu osob.
Transfér z/na letiště stojí cca 750 Kč/auto, cena se pak rozpočítává dle počtu osob.

Jaké jsou benefity?
1. Teplo a slunečno, denní teploty okolo 25 °C.
2. Teplota moře bude  24-25 °C.
3. Navštěva Blue hole!
4. Ubytování a strava je tu levnější než v ČR.
5. Servis od potapěčské základny Lighthouse
6. Vybavení si lze levně půjčit až na místě

Ubytování: Nejběžnější je forma Airbnb, Booking, nebo vám domluvíme něco přes lokální partnery. Ovšem pokud preferujete něco jiného, pak je možné se ubytovat v resortu. Jeden z nejlepších co se kvality a ceny týče je hotel Tropitel Dahab Oasis. V nabídce ho má několik českých cestovních kanceláří.

Transféry: Na letišti vás vyzvedne náš řidič, s cedulí na které bude vaše jméno,  který vás dopraví přímo do místa vašeho bydliště. Totéž vás čeká na cestě zpět, na domluveném místě vás řidič naloží a doveze na letiště. Obě cesty budete mít předplacené, takže není nutné komunikovat s řidičem, zvlášť pokud nejste komfortní s cizími jazyky. 

Tréninky/Kurzy: Probíhají v zálivu před Lighthouse a na Blue hole. Viditelnost v moři je okolo 25 – 30 metrů. Přímo před Lighthouse máme hloubku až 50 m kousek od břehu. Na větší hloubky jezdíme na Blue hole. K dispozici máme bójky s lany o délkách 50, 80 a 100 metrů.

Trénink/kurz je možné proložit skvělým potápěním na různých lokalitách, jako Bells, Three pools, Caves a další. Všechny nabízejí hloubky jak pro začátečníky, tak pokročilé a k tomu obvykle bohatý podmořský život.

Ve dnech volna je možné vyrazit na výlet, nebo jen tak relaxovat. Na výlety jezdíme hromadně, ale pokud chcete soukromí pak vám rádi zařídíme váš vlastní. Hodně oblíbené jsou projížďky na koních, čtyřkolkách, nebo jednodenní výlety do okolí.

Tato akce je primárně určená pro freedivery, ale i pro ty, kdo by chtěl s freedivingem začít. Lze si udělat základní kurz freedivingu. A pokud už ho máte a chcete se posunout, tak je možné se domluvit na level 2 a 3 (potápění pod residuál).

Dahab je menší egyptské městečko, kde si život plyne svým pohodovým tempem. Na první pohled může patřit mezi nudné, ovšem jak se říká, vzhled může klamat a tak to je i s Dahabem. 
Pro příznivce moře je tu freediving a scubadiving, případně plavání a jiné vodní aktivity. Když fouká, je možné jit na windsurfing nebo kiting. Kdo je ranní ptáče, tak si může dát běh na pobřeží moře, nebo vyrazit na lezení do skal. 
A samozřejmě jako všude v Egyptě i tady je možné se svézt na velbloudech nebo koních… ;). K tomu všemu je tu spousta možností na výlety ať už podmořské, nebo suchozemské.
Pro více detailů nebo pro přihlášení mě kontaktujte na mick.vrana@gmail.com případně na telefonu +420 775 013 774, pokud neodpovídám, tak potápím.. 🙂

  • trénink/kurz freedivingu
  • u kurzu studijní materiály
  • natáčení videí a následný rozbor vaší techniky
  • služby instruktora freedivingu (kurz/trénink/výlety a bezpečnost)
  • vybavení na hloubky (bójka, lano atd.)
  • stravu, transféry a cestovní pojištění
  • vybavení na freediving, maska, šnorchl, ploutve, neoprén, opasek a závaží.
    Pokud nemáte vlastní vybavení, napište nám, rádi vám to zařídíme.

Ohlasy našich klientů, jak byli spokojeni v prosinci a v lednu se dočtete na našem Facebooku 🙂

Jak se dostat do Dahabu?

Letecky, z Prahy do Sharm el Sheik s přestupem v Instanbulu. Nejlépe v tuto chvíli vychází letecká společnost Pegasus, letenka se u nich dá pořídit už od 5000,- , případně o 1500,- více pokud si sebou vezmete větší zavazadlo. Pokud potřebujete poradit, ozvěte se nám, dáme vás dohromady, ať letíte ve skupině.

Co si mám vzít s sebou?

Hlavně plavky a ručník :)).
Ovšem pokud máte zájem se něco naučit, případně si zatrénovat, pak se určitě hodí i neoprén (3-5 mm tloušťka), maska, šnorchl, opasek se závažím.
Bójka, lano a věškeré další vybavení bude na místě.

Jak je to s Covidem?

Egypt podle ověřených informací požaduje test na Covid 19 (72 h a méně), ovšem je možné si ho udělat i na letišti za poplatek 30 dolarů. Dobrá zpráva je, že Egypt odpouští poplatek za víza v ceně 30 dolarů.
Zrovna tak je vyžadován test při návratu do ČR, nebo můžete zůstat na 10 dní v karanténě. Test nemusíte dělat hned na letišti, ale do 7 dní se musíte nahlásit na přislušné hygienické stanici a postupovat dle jejich nařízení.

Na kolik vychází půjčovné?

Maska a šnorchl – 25 LE, cca 40 Kč
1 kg olova – 3 LE, cca 5 Kč
Neoprén – 60 LE, cca 75 Kč
Ploutve – 25 LE, cca 40 Kč
Ceny jsou za den.

Je možné koupit výlet někomu jako dárek?

Ano, je. Všechny naše výlety i kurzy lze koupit jako dárek. Po domluvě vystavíme voucher, který si buď vytisknete sami, nebo Vám jej zašleme poštou.

Pro začátečníky a pokročilé

l

Termín akce:
24. 4.-1.5. 2021

Cena: v textu

Kapacita: 10 míst

Místo: Egypt, Dahab

Doprava: Letecky z Prahy

Aktuální fotografie z posledních dnů 

CHCI JET

Napiš nebo zavolej, rádi ti s tím pomůžeme.

S KÝM SPOLUPRACUJEME

ŽABA
LOGBOOK
Cruising catamaran